Poradnik: Ubranie

Ubranie awatara w SL składa się z wielu części. Jak w rl. Z tą różnicą, że w SL to raczej warstwy, bez konkretnie przypisanych części garderoby. Tzn – sweter może się zakładać jako jacket, shirt lub undershirt, spodnie mogą być oznaczone jako pants lub underpants.

1. Podkoszulka (undershirt, ikonka białej koszulki na ramiączkach), warstwa najbliżej „ciała”. Zakładamy wtedy, kiedy chcemy założyć jeszcze coś na wierzch – jako undershirt może być oznaczony np. tatuaż, naszyjnik, kolczyk do pępka, część bielizny, bluzka, na którą zakłada się coś jeszcze.

2. Bluzka/koszulka (shirt, ikonka koszulki z krótkim rękawem), kolejna warstwa. Przykrywa to, co jest jako undershirt. W droższych, bogatszych w opcje ubraniach, shirt daje możliwość odsłonięcia pępka, ale też możliwość schowania dołu pod ubraniem – koszula w spodnie, bluzka nie zasłaniająca paska spódnicy – uwaga! wtedy zakłada się też odpowiednio dobrane majtki, czyli underpants.
3. Marynarka/sweter itd (jacket, ikonka czerwonej marynarki). Ostatnia warstwa, zasłaniająca sobą poprzednie. Koszula wyłożona niedbale na spodnie, sweter sięgający do połowy bioder, prześwitujące bolerko, spod którego widać bluzkę, pas w talii – to jacket.
4. Majtki (underpants, ikonka białych majtek), warstwa najbliżej „ciała”. Jako underpants może być oznaczony tatuaż, owłosienie łonowe, część bielizny, ale także dół bluzki/koszuli wpuszczonej w spodnie albo spodnie, ściśle przylegające do łydek, z możliwością założenia na nie kozaków.
5. Spodnie (pants, ikonka jeansów), długie, krótkie, szerokie, wąskie – tu panuje pełna dowolność, ograniczona tylko wyobraźnią SL-owych krawców. Ikonką spodni jest też opatrzona część sukienki lub spódnicy, jeśli jest zrobiona z primów.
6. Spódnica (skirt, ikonka różowej spódnicy). Tak jak w przypadku spodni, jej wygląd zależy od pomysłowości. Może być długa do kostek, może być mini, czasami pełni rolę dołu męskiej marynarki. Do spódnicy polecam zakładać bieliznę, dość łatwo podejrzeć, że ktoś jej nie ma.
7. Rękawiczki (gloves, ikonka brązowej rękawiczki). Zwykle są rękawiczkami, ale mogą też być pomalowanymi paznokciami, tatuażem lub częścią olejku jaki zakłada się na siebie, jeżeli chcemy żeby skóra błyszczała.
8. Skarpetki/pończochy (socks, ikonka skarpetek). Jak sama nazwa wskazuje – pończochy i skarpetki. Ale też tatuaże, olejek i pomalowane paznokcie u nóg.
9. Buty (shoes, ikonka buta). To buty, ale najczęściej shoe base, czyli to, co zakłada się do butów primowych, żeby stopa miała odpowiedni kształt.

10. Tatuaż (tatoo, ). To nowa warstwa, która nie działa na starym kliencie SL. Wykorzystywana przez kreatorów do tworzenia tatuaży i makijażu, a także części garderoby lub bazy pod włosy. Ważne! Można założyć tylko jedną warstwę – a więc makijaż zastąpi tatuaż na skroni czy szminkę.

11. Alpha (ikonka koszulki z naniesioną kratką). Tę warstwę wykorzystuje się zamiast przezroczystych primów zasłaniających ciało pod ubraniem lub butami.

Pozostałe części garderoby to primy – mają ikonkę żółtej kostki, zakłada się je klikając prawym i wybierając wear. To może być wszystko – włosy, buty, spódnice, nogawki spodni, rękawy, biżuteria. Właściwie bez ograniczeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s